دوربین آیفون ۱۳ به ویژگی‌هایی مانند فیلم برداری پرتره فرمت ویدیویی Pro Res مجهز خواهد شد

دوربین آیفون ۱۳

به نظر می رسد که دوربین آیفون ۱۳ به ویژگی هایی مانند فیلم برداری پرتره و فرمت ویدیویی Pro Res مجهز شود و همچنین قرار داشتن ناچ کوچک‌تر درون این گوشی ، قطعی خواهد بود. با‌ سیبطوری همراه باشید.

به گزارش ۹to5 Mac به نظر می رسد که ویژگی‌های بسیار جذابی به آیفون ۱۳ افزوده شوند. همان طور که احتمالا می دانید ، آیفون بعدی تفاوت چندان زیادی را از نظر ظاهری با آیفون‌های سری ۱۲ نخواهد داشت اما از نظر داخلی و همچنین دوربین و نمایشگر ، با آیفونی کاملا متفاوت طرف خواهیم بود که قطعا فروش بالایی را تجربه خواهد کرد. 

از آن جایی که چندی پیش iOS 15 با ویژگی حالت پرتره در فیس تایم معرفی شد ، بسیاری از افراد فعال در حوزه گوشی های هوشمند شروع به گمانه زنی در مورد قرار داشتن حالت پرتره در دوربین آیفون ۱۳ کردند و امروز اما این شایعه به نظر درست می آید چرا که مارک گارمن از سایت بلومبرگ نیز ، این موضوع را تایید کرده است. 

حالت پرتره در ویدیو درست مانند عکس عمل می کند و آیفون با استفاده از دوربین و همچنین هوش مصنوعی ، سوژه را از محیط اطراف جدا کرده و در راس فوکوس خود قرار می‌دهد و همچنین ، پس زمینه آن را مات یا به اصطلاح ، بوکه می کند. به نظر می رسد که اپل برای این تکنولوژی از دوربین تله فوتو خود بهره گیرد و به همین دلیل ، این ویژگی احتمالا تنها در انحصار مدل‌های پرو و پرو مکس آیفون ۱۳ خواهد بود که البته این موضوع هنوز تایید نشده است و ممکن است در آیفون‌های استاندارد و مینی نیز شاهد این تکنولوژی باشیم. 

آیفون ۱۳

دوربین آیفون ۱۳ پرو مکس در مقایسه با آیفون ۱۲ پرو مکس

در کنار این مورد ، فیلتر های بیشتری نیز از قرار معلوم در اخیتار ویدیوها قرار خواهند گرفت چرا که اپل می خواهد تا پشتیبانی از فرمت Pro Res را نیز به آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس آورد. سال گذشته اپل با آوردن فرمت عکاسی فوق حرفه‌ای خود به نام ProRAW ، سر و صدای زیادی را به راه انداخت و از قرار معلوم واکنش‌های مثبت به قدری بوده‌اند که در آیفون ۱۳ ، علاوه بر فرمت Pro RAW شاهد فرمت ProRES نیز باشیم. این فرمت می‌تواند سطح ادیت ویدیو‌ها در آیفون را کاملا عوض کند و دست کاربران برای تغییر ویژگی‌هایی مانند رنگ سفید ، دمای رنگ‌ها ، کنتراست و دیگر مسائل ، کاملا باز خواهد بود. 

در پایان نیز تایید شده است که تراشه موجود در تمامی آیفون‌های بعدی ، A15 Bionic مبنی بر معماری پنج نانومتری خواهد بود. نمایشگر جدید LTPO با نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتزی نیز در اختیار آیفون‌های پرو و پرو مکس خواهد بود و ناچ در تمامی مدل‌ها ، کوچک خواهد شد. 

 

بیشتر بخوانید : 

دیدگاه‌ها ۰

*
*