نمایشگر آیفون ۱۳ پرو از نوع ۱۲۰ هرتز خواهد بود

نمایشگر آيفون ۱۳ پرو

طبق گزارش‌های به دست رسیده ، به نظر می‌رسد که وجود نرخ نوسازی ۱۲۰ هرتز در نمایشگر آیفون ۱۳ پرو قطعی است و شرکت سامسونگ نیز وظیفه‌ی تولید تمامی نمایشگر‌های آیفون‌های بالارده‌ی جدید اپل را برعهده خواهد داشت. با سیبطوری همراه باشید.

نمایشگر آیفون ۱۳ پرو از نوع ۱۲۰ هرتز خواهد بود

از قرار معلوم ، تمامی شایعات اخیر درست بوده‌اند و شرکت اپل قصد دارد تا بالاخره و پس از چندین سال تاخیر (نسبت به رقبای اندرویدی)‌ نمایشگر‌های ۱۲۰ هرتز را به آیفون‌ها اضافه کند. نمایشگر ۱۲۰ هرتز باعث می‌شود که تصاویر و انیمیشن‌ها بسیار نرم و روان به نظر برسند و در کل سرعت استفاده و لذت کاربران افزایش یابد.

البته که شرکت اپل به هیچ عنوان با این تکنولوژی غربیه نیست چرا که از زمان معرفی آیپد پرو ۲۰۱۸ ،‌ این شرکت به استفاده از این نرخ نوسازی در آیپد‌ها روی‌ آورده بود و آن را نیز ProMotion می‌خواند. پس به احتمال زیاد با همین نام نیز این تکنولوژی در آیقون ۱۳ پرو معرفی خواهد شد.

برای دسترسی به نرخ نوسازی در نمایشگر OLED آیفون ، شرکت اپل باید به استفاده از پنل‌های LTPO (اکسید پلی کریستالی در دمای پایین) روی آورد که از قضا این اتفاق نیز خواهد افتاد و طبق گزارش امروز ، سامسونگ تصمیم دارد تا این نوع نمایشگر را به صورت انحصاری و بدون کمک هیچ شرکت دیگری (سابقا شایعاتی در مورد تامین برخی از نمایشگر‌ها توسط LG به گوش می‌رسید) تولید کند. نمایشگر‌های LTPO از زمان عرضه‌ی اپل واچ سری ۵ ، در این ساعت‌ها وجود داشتند و یکی از مزایای خوب آن‌ها کاهش نرخ نوسازی به ۱ هرتز است و همین موضوع باعث می‌شود که نمایشگر باتری کمی را مصرف کرده و بتواند به صورت دائمی (Always On Display) روشن بماند. گوشی‌های پرچمدار اندرویدی مانند گلکسی S21 Ultra نیز از این تکنولوژی بهره می‌برند و حتی در زمانی که گوشی لاک است ، روی صفحه می‌توان اطلاعاتی مانند ساعت را مشاهده کرد و ممکن است که اپل بخواهد این ویژگی را نیز به آیفون ۱۳ پرو و پرو مکس اضافه کند.

خانواده آیفون ۱۳ در ماه سپتامبر (اواخر شهریور) احتمالا معرفی و عرضه شوند.

فروشگاه سیبطوری؛ با خیال راحت خرید کنید!

دیدگاه‌ها ۰

*
*