آیفون ۱۲ احتمالا بدون شارژر و ایرپاد عرضه خواهد شد

آیفون ۱۲

در جدیدترین اخبار آیفون ۱۲ ، اخیرا اعلام شده است که شارژر و هدفون در جعبه این گوشی حضور نخواهند داشت. با سیبطوری همراه باشید. هر چه به رونمایی رسمی اپل از آیفون‌های نسل بعدی نزدیک‌تر می‌شویم، بازار شایعات پیرامون این گوشی‌های هوشمند مورد انتظار، داغ‌تر می‌شود. در جدیدترین شایعه منتشر شده توسط اینسایدر معروف و معتبر یعنی مینگ چی کو، اعلام شده است که ظاهرا اپل به دلایل مختلفی احتمالا در آیفون‌ ۱۲ شارژر و ایرپاد‌ قرار نخواهد داد. 

این موضوع برای بسیاری از دوست‌داران تکنولوژی بسیار عجیب است اما از طرفی پیش از این نیز اپل با حذف جک هدفون و همچنین حذف کردن تبدیل ۳.۵ میلیمتری به لایتنینگ، از این قبیل حرکات انجام داده بود. از دلایلی که اپل بخواهد در نسخه‌های ارزان‌قیمت‌تر آیفون‌های سال بعد خود به حذف متعلقات جعبه بپردازد می‌توان به کوچک‌تر شدن جعبه و توانایی بیشتر در حمل و نقل و در نتیجه آلودگی زیست‌محیطی کمتر اشاره کرد. بنابر صحبت‌های یکی از کارکنان شرکت Anker، سالانه ۳۰۰ هزار تن آلودگی به دلیل دورریختن شارژرهای آیفون‌ها به طبیعت اضافه می‌شود و از آن‌جایی که اپل هرساله زمان زیادی را در کنفرانس‌های خود به بحث‌های زیست محیطی می‌پردازد، بعید نیست که این موضوع بهانه‌ی خوبی برای حذف شارژر از جعبه آیفون‌های سال آینده باشد. همچنین این شایعه احتمال می‌دهد که به دلیل پشتیبانی از ۵G در گوشی‌های سال بعد اپل، این شرکت می‌خواهد هزینه ساخت گوشی‌های خود را پایین نگه دارد. 

در کنار این مورد، به نظر می‌رسد که آیفون‌های دو سال بعد (آیفون ۱۳ یا ۱۲S) قرار است تا بدون هیچگونه درگاهی عرضه شوند و به همین دلیل شاید حذف شارژر از جعبه آیفون ۱۲، مقدمه‌ای بر عرضه‌ی آیفونی بدون هیچگونه پورتی باشد. 

به احتمال زیادی اپل قیمت آیفون‌ ۱۲ را کمی پایین‌تر اعلام کن تا خشم طرفداران کمی فروکش کند و از طرفی دیگر روی شارژر و ایرپاد‌های خود برای مشتریان آیفون، تخفیفی لحاظ کند. اما متاسفانه این موضوع بیشتر برای کشور‌هایی است که در آن اپل نمایندگی رسمی دارد و در ایران بعید است محصولات با تخفیف وارد کشور شوند. 

در هر صورت باید منتظر کنفرانس معرفی آیفون‌های سال بعد ماند و دید که اپل چه برنامه‌ای برای آن‌ها دارد. تا آن روز با سیبطوری همراه باشید تا با جدیدترین شایعات و اخبار آیفون ۱۲ در خدمت شما باشیم.

فروشگاه سیبطوری؛ با خیال راحت خرید کنید!

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*