آیفون ۱۲ به جای نمایشگر ۱۲۰ هرتز از تکنولوژی ۵G بهره خواهد برد

iphone 12 | آيفون ۱۲

گویا شرکت اپل برای مصرف بهینه‌ی باتری در آیفون ۱۲ ، تنها به قرار دادن تکنولوژی ۵G در گوشی خود بسنده کرده و خبری از نمایشگر ۱۲۰ هرتز در آیفون ۱۲ نخواهد بود. با سیبطوری همراه باشید.

صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز در آیفون ۱۲ حضور نخواهد داشت

دیگر چیزی تا برگزاری رویداد «Hi, Speed» اپل باقی نمانده است و به‌زودی رونمایی از چهار مدل آیفون ۱۲ را شاهد خواهیم بود. با اینکه هنوز ممکن است اطلاعاتی جدید از گوشی مورد انتظار اپل به بیرون درز نکرده باشد اما تقریباً تأیید شده است که هیچکدام از مدل‌های آیفون ۱۲ از صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز برخوردار نخواهند شد. طبق اعلام اینسایدر معروف یعنی جان پوزر، این موضوع به دلیل عملکرد بهتر باتری صورت گرفته است. یعنی اپل قادر به قرار دادن هر دو ویژگی ۵G و نمایشگر ۱۲۰ هرتز در آیفون خود نبوده و مجبور به انتخاب شده است و خب مورد دوم را انتخاب کرده است.

۵g به جای نمایشگر ۱۲۰ هرتز!

طبق گفته پروزر ، حذف صفحه نمایش ۱۲۰ هرتز به منظور ارائه بهترین طول عمر باتری صورت گرفته است. و در صورتی که اپل هر دو گزینه ۵G و نمایشگر ۱۲۰Hz را در دسترس کاربران خود قرار می‌داد، به احتمال زیاد آن‌ها از دوام باتری گوشی هوشمند جدید خود ناراضی می‌شدند. یکی دیگر از دلایل اینکه چرا اپل ۵G را به جای نمایشگر سریعتر انتخاب کرده، سهولت در بازاریابی محصول خود است. به عقیده پروزر، کاربران آیفون به دلیل نرمی انیمیشن‌ها در سیستم عامل iOS، چندان اهمیتی به نمایشگر آیفون ۱۲ نخواهند داد و همان نرخ فریم ۶۰ را می‌پسندند.

جدا از مصرف بهنیه‌ی باتری پردازنده A14 Bionic، وجود هر دو گزینه ۵g و نمایشگر ۱۲۰ هرتز می‌تواند باتری را به سرعت تمام کند و از‌انجایی که اپل در ارائه‌ی ظرفیت باتری بالا گاهی اوقات محافظه‌کارانه عمل می‌کند (طبق شایعات ظرفیت باتری آیفون ۱۲ از سری ۱۱ کمتر است)، طبیعی است که نتواند هر دو ویژگی ذکر شده را در گوشی خود جای دهد.

در هر صورت باید منتظر فردا و کنفرانس معرفی آیفون ۱۲ ماند و دید که شایعات تا چه میزان رنگ حقیقت به خود خواهند گرفت.

فروشگاه سیبطوری؛ با خیال راحت خرید کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*