معرفی آیپد نسل نهم ؛ به صرفه ترین آیپد !

معرفی آیپد نسل نهم

معرفی آیپد نسل نهم در رویداد اخیر اپل ، شاید زیر سایه معرفی آیفون ۱۳ و آیپد مینی قرار گرفته باشد ، اما باز هم با محصولی بسیار مقرون به صرفه طرف هستیم که اکثر نیاز کاربران را برآورده می کند. با سیبطوری همراه باشید.

معرفی آیپد نسل نهم ؛ به صرفه ترین آیپد !

آیپدهای استاندارد ، محبوب‌ترین آیپدهای شرکت اپل هستند که با قیمت مناسب و سخت افزاری قوی ، نزدیک به یک دهه است که در حال یکه تازه در بازار تبلت‌ها هستند و جالب این جا است که در این یک دهه ، از نظر ظاهری تغییر خاصی را به خود ندیده اند که این موضوع شاید برای برخی از افراد کسالت آور باشد ، اما آمار فروش قوی این محصولات نشان داده است که مردم همچنان به طراحی های کلاسیک اپل علاقه نشان می دهند و به همین دلیل است که در آیپد نسل نهم که به تازگی توسط شرکت اپل معرفی شده است ، باز هم خبری از تغییرات ظاهری نیست که البته این موضوع تعجب خاصی را برای کسی برانگیخته نکرد. 

بنابراین همچنان با درگاه لایتنینگ ، نمایشگر ۱۰.۲ اینچی ، پشتیبانی از قلم نسل اول اپل ، سنسور تاچ آیدی ادغام شده با دکمه هوم مواجه هستیم و حاشیه های نمایشگر نیز همچنان با قوت باقی مانده ‌اند. 

اما نکته مهم در مورد محصولات جدید اپل ، درست مانند سال‌های پیش ، ظاهر آن نیست ، چرا که این ظاهر همواره جذاب بوده و نمایشگر بزرگ آن ، کاملا کار را برای کاربران راه می‌انداخته است. اپل این بار آیپدهای جدید را به تراشه A13 Bionic مجهز کرده است که پیش از این در خانواده آیفون ۱۱ شاهد آن‌ها بوده‌ایم. این تراشه شامل ۸.۵ میلیارد ترانزیستور میش ود که افزایش ۲۰ درصدی عملکردی پردازی ، به همواره مصرف بهینه ۴۰ درصدی انرژی نسبت به نسل پیشین را به ارمغان می آورد که فوق العاده است. این تراشه ۶ هسته‌ای در محاسبات و ۴ هسته‌ای در پردازش گرافیکی است. 

دوربین سلفی این تبلت نیز پس از سال ها بالاخره دستخوش تغییر شد و اکنون شاهد استفاده از دوربین سلفی ۱۲ مگاپیکسلی الترا واید هستیم و بنابراین ویژگی بسیار محبوب Center Stage که پیش از این در آیپد پرو وجود داشت ، در ارزان‌ترین تبلت اپل نیز یافت می شود! به کمک این ویژگی و استفاده از قدرت پردازشی بالای تراشه A13 Bionic ، دوربین می تواند به صورت کاملا هوشمند و جذاب ، شما را دنبال کند تا همواره شما در مرکز تصویر باقی بمانید و با تکان خوردن شما ، دوربین نیز حرکات شما را دنبال می کند. به این ترتیب ، در کلاس های مجازی یا ویدیو کال با دوستان خود ، می توانید تجربه‌ای بسیار بهتر داشته باشید. 

به دلیل تغییر نکردن طراحی ، تمامی لوازم جانبی آیپدهای پیشین نیز با آیپد نسل نهم سازگار هستند که ویژگی کاملا مثبتی به نظر می رسد و می توانید در صورتی که می خواهید آیپد های قدیمی خود را تعویض کنید ، نگرانی خاصی بابت پرداخت هزینه‌های هنگفت لوازم جانبی نداشته باشید و از قاب ها یا شارژر یا فلم پیشین خود استفاده کنید. 

دیدگاه‌ها ۰

*
*