بتا چهارم iOS 15 به صورت عمومی عرضه شد ! چه تغییراتی در انتظار است؟

بتا چهارم iOS 15

شرکت اپل به صورت رسمی بتا چهارم iOS 15 را در دسترس قرار داد. با بررسی تغییرات این نسخه همراه سیبطوری باشید.

به گزارش سایت Mac Rumors ، بتا چهارم iOS 15 شامل تغییراتی در سافاری می‌شود و همچنین پاوربانک مگ سیف نیز با این آپدیت پشتیبانی می‌شود. در ادامه به بررسی تغییرات می‌پردازیم. 

 

سافاری 

سافاری بیشترین تغییر را در این نسخه داشته است و از تغییرات آن می‌توان به اضافه شدن گزینه به اشتراک گذاری مطالب در نوار تب ، بازگشت دکمه‌ی ریلود به نوار URL اشاره کرد. همچنین اکنون با نگه داشتن انگشت روی نوار URL می‌توان به سرعت وارد بخش بوکمارک‌ها شد تا دسترسی به این بخش ساده‌تر از همیشه شود. 

در iPad OS 15 نیز تب‌ها تغییرات زیادی داشته‌اند و اکنون بسیار به سیستم عامل مک او اس مانتری نزدیک شده‌اند. بنابراین اکنون تب‌ها مانند مک جدا از هم قرار دارند. 

 

پشتیبانی از پاوربانک مگ سیف

پاور بانک مگ سیف ، محصولی جذاب است که چندی پیش توسط اپل معرفی و عرضه شد و از طریق مغناطیس‌های پشت آیفون ۱۲ ، به آن می‌چسبد و گوشی را شارژ می‌کند. در نسخه‌های بتای قبلی ، پشتیبیانی از این محصول در iOS 15 وجود نداشت اما اکنون در بتای چهارم ، این موضوع نیز به آیفون‌ها افزوده شده است و از طریق ویجت باتری می‌توانید میزان شارژ پاور بانک خود را مشاهده کنید. 

 

شورتکات

اکنون در برنامه شورتکان ، اکشنی به نام Return to Home Screen برای بازگشت به صفحه‌ی هوم ، قرار گرفته است که در اتوماسیون‌ها می‌توان استفاده کرد. 

 

نوتیفیکیشن‌ها در بتا چهارم iOS 15

آیکون بخش نوتیفیکیشن‌ها در بخش Settingsدستگاه اکنون به صورت کامل تغییر کرده است و همچنین در هنگام اسکرین میرورینگ و به اشتراک گذاری صفحه نیز گزینه‌ای قرار گرفته است تا نوتیفیکیشن‌ها برای شما به نمایش در نیاید. این ویژگی در چند وقت اخیر بسیار مورد انتظار بوده است. 

 

به اشتراک گذاری استاتوس حالت فوکوس

بتا چهارم iOS 15

در برنامه مسیج ، اکنون می‌توانید با انتخاب یک کانتکت ، انتخاب کنید که می‌خواهید تا استاتوس حالت Focus شما برای آن شخص به نمایش درآید یا خیر. 

 

طراحی مجدد بخش اکانت اپ استور در بتا چهارم iOS 15

بتا چهارم iOS 15

چینش و طراحی بخش اکانت در اپ استور نیز دچار تغییر شده است و در بتا چهارم iOS 15 ، شاهد گوشه‌های گرد در بخش‌های مختلف هستیم و هر بخش ، از بخش های بالایی خود جدا شده است. 

 

بیشتر بخوانید:

دیدگاه‌ها ۰

*
*