شایعه: امکان استفاده از ویجت در صفحه هوم IOS 14

IOS 14

بنابر شایعات جدید IOS 14 ، کاربران در این نسخه می‌توانند ویجت‌های خود را در صفحه‌ی هوم نیز مشاهده کنند. با سیبطوری همراه باشید.

تنها دو ماه دیگر تا معرفی رسمی و احتمالا شش ماه تا عرضه‌ی نسخه‌ی جدید سیستم عامل اختصاصی شرکت اپل یعنی IOS 14 فاصله داریم و به همین دلیل بازار شایعات و اطلاعات درز شده در مورد این موضوع بسیار داغ شده است. در مقاله‌ای دیگر، به طور مفصل راجع به انتظارات خود از جدیدترین سیستم عامل آیفون‌ها گفتیم اما به نظر می‌رسد که اپل حتی قصد دارد از انتظارات ما نیز پا را فراتر بگذارد و یک سیستم عامل واقعا پر از امکانات را برای کاربران خود فراهم سازد. 

بنابر شایعات جدیدی که منتشر شده است، اپل قصد دارد تا تغییراتی در بخش انتخاب والپیپر IOS 14 اعمال کند، تغییراتی که احتمالا به قابلیت اضافه کردن ویجت‌ها به صفحه‌ی هوم آیفون مربوط باشند. این قابلیت جدید فعلا با اسم رمز Avacado شناخته می‌شود و در حال تست و بررسی است. بنابراین فعلا معلوم نیست که شاهد قرارگیری آن در نسخه‌ی نهایی IOS 14 باشیم یا اینکه این ویژگی در نسخه‌های آینده‌ی این سیستم عامل در دسترس کاربران قرار خواهد گرفت. 

آیفون‌ها و آیپد‌ها هم‌اکنون نیز از ویجت‌ها پشتیبانی می‌کنند اما این ویجت‌ها در صفحه‌ای جداگانه و زیر هم در دسترس هستند و بنابر طرح‌های احتمالی منتشر شده، در نسخه‌ی جدید آی او اس می‌توان آن‌ها در صفحه‌ی هوم و لا به لای اپلیکیشن‌های مختلف قرار داد. این ویژگی باعث تغییر ظاهری بسیاری در آیفون‌ها می‌شود. تغییری که به نظر می‌رسد برای تنوع دادن به سیستم عامل اختصاصی اپل پس از گذشت ۱۳ نسخه بسیار نیاز است. 

البته این موضوع نیز قابل ذکر است که احتمالا زیاد قابلیت شخصی سازی در ویجت‌ها وجود نخواهند داشت و تنها در یک سایز مشخص می‌توان از آن‌ها استفاده کرد اما همین موضوع که ویجت‌ها بالاخره به صفحه‌ی هوم آیفون راه پیدا کنند، خود باعث ایجاد تنوع کافی در این گوشی‌های هوشمند خواهد شد. 

IOS 14

فروشگاه سیبطوری؛ با خیال راحت خرید کنید. 

دیدگاه‌ها ۰

*
*