سیستم عامل iOS 14.7 عرضه شد ؛ نگاهی به ویژگی‌های این نسخه

شرکت اپل چندی پیش سیستم عامل iOS 14.7 را در اختیار عموم قرار داد اما این نسخه چه ویژگی‌هایی دارد و آیا باید برای آن هیجان زده بود؟ با سیبطوری همراه باشید.

پشتیبانی از پاوربانک MagSafe

پاوربانک MagSafe

پاور بانک MagSafe چندی پیش توسط اپل معرفی شد. این محصول از طریق مغناطیس‌های پشت آیفون سری ۱۲ ، به آن می‌چسبد و آن را شارژ می‌کند. البته که ظرفیت باتری اصلا بالا نیست و در واقع این مخحصول نصف آیفون ۱۲ مینی ظرفیت دارد و با این حال ، با قیمت ۹۹ دلاری به فروش می‌رسد! اگر می‌خواهید از پاوربانک MagSafe اپل استفاده کنید باید سیستم عامل iOS 14.7 را روی گوشی خود نصب کنید. 

 

ادغام حساب‌های Apple Card

Apple Card

می‌توانید دو حساب Apple Card را با یکدیگر ترکیب کرده و یک حساب مشترک بسازید. این ویژگی از طریق برنامه Wallet در دسترس خواهد بود

 

سنجش کیفیت هوا

در برنامه‌های Maps و Weather ، اکنون می‌توانید کیفیت و میزان آلودگی هوا را مشاهده کنید. این ویژگی برای کشور‌های کانادا ، فرانسه ، ایتالیا ، هلند ، کره جنوبی و اسپانیا در دسترس است

 

برنامه Podcast

بخش لایبرری به شما اجازه خواهد داد که تنها پادکست‌هایی را مشاهده کنید که آن ها را فالو کرده‌اید.

 

رفع برخی از باگ‌ها

علاوه بر ویژگی‌های جدید ، برخی از باگ‌ها نیز در این نسخه برطرف شده‌اند:

  • قطع شدن موسیقی در برنامه اپل موزیک هنگام استفاده از کیفیت دالبی اتموس و Lossless Audio
  • مشکل نشان ندادن سرویس خواستن باتری در صورت نیاز در آیفون ۱۱
  • مشکل به نمایش در نیامدن گزینه به اشتراک گذاری پلی لیست در برنامه اپل موزیک 
  • حل مشکل نشان نداده شدن نام Wi Fi

 

جمع بندی:

همان طور که مشاهده کردید ، این آپدیت بیشتر به منظور پشتیبانی از پاوربانک MagSafe منتشر شده است. محصولی که فعلا در بازار موجود نیست و در آینده ما آن را در فروشگاه سیبطوری برای شما در دسترس قرار خواهیم داد. اگر به استفاده از این محصول علاقه دارید ، به آپدیت کردن دستگاه خود فکر کرده و آن را انجام دهید. 

از طرفی دیگر ، قابلیت‌های این آپدیت مانند سنجش کیفیت هوا و همچنین ادغام اپل کارت ، در کشور ایران کارایی خاصی ندارند چرا که ایران نه از کارت‌های اعتباری پشتیبانی می‌کند و نه اپل از ایران برای سنجش آلودگی هوا. 

بنابراین اگر به استفاده از پاوربانک MagSafe علاقه‌ای ندارید ، یا اینکه اصلا آیفون ۱۲ در اختیار ندارید ، این آپدیت چندان هیجان انگیز نیست و نیازی به هیجان زده بودن برای آن وجود ندارد. 

 

منبع: Mac Rumors

دیدگاه‌ها ۰

*
*