ویروس کرونا باعث تاخیر در تاریخ عرضه آیفون ۱۲ معمولی و ۱۲ پرو مکس شده است

آیفون ۱۲

طبق اعلام منبعی مطلع، به احتمال زیاد اپل به دلیل عدم توانایی در تامین به موقع قطعات بزرگترین و کوچک‌ترین آیفون ۱۲ ، عرضه‌ی آن‌ها را به تاخیر بی‌اندازد. با سیبطوری همراه باشید. ویروس کرونا بلایی است که چند ماه گذشته زندگی تمام مردم جهان را تغییر داده و خب طبیعی است که تمامی صنایع را نیز با مشکلات زیادی روبرو کرده است. صنعت تولید گوشی‌های هوشمند نیز از این قاعده مستثنی نیست و در این چند ماه شرکت‌های مختلفی را شاهد بودیم که گوشی‌های خود را با تاخیر یا در بهترین حالت عرضه‌ی آن‌ها را محدود کردند.

طبق جدیدترین اخبار آیفون ، بنابر شایعه‌ای جدید که توسط منبع معتبر دیجی تایمز منتشر شده است، به نظر می‌رسد که شرکت اپل نیز در تولید گوشی‌های هوشمند امسال خود با مشکلاتی جدی دست و پنجه نرم می‌کند به طوری که به احتمال زیاد تاریخ عرضه آیفون ۱۲ معمولی و ۱۲ پرو مکس با تاخیر مواجه شود. 

علت این موضوع عدم تامین به موقع برد‌های SLP موجود در بزرگترین و کوچترین آیفون‌های سال بعد است. به همین دلیل احتمالا در موج اول عرضه‌ی آیفون‌های سال آینده، ابتدا شاهد عرضه‌ی آیفون ۱۲ مکس و آیفون ۱۲ پرو ( که هر دو دارای ابعاد یکسان ۶.۱ اینچی هستند) باشیم. 

این موضوع احتمالا به خاطر یکسان بودن ابعاد این دو گوشی هوشمند صورت گرفته است و از طرفی از آن‌جایی که آیفون ۱۲ پرو مکس در برابر سایر گوشی‌های سال آینده شرکت اپل (به دلیل قیمت زیاد و ابعاد بزرگ) فروش کمتری را تجربه خواهد کرد، تاخیر تاریخ عرضه آیفون ۱۲ پرو مکس چندان دور از ذهن نیست. اما بحث در مورد کوچک‌ترین و ارزان‌ترین گوشی سال آینده اپل یعنی آیفون ۱۲ معمولی کمی فرق می‌کند چرا که ابعاد جمع و جور در کنار قیمت پایین احتمالا باعث خواهند شد تا افراد زیادی این مدل را برای خرید انتخاب کنند. 

Iphone 12 Pro Max

به نظر می‌رسد که عرضه‌ی ناقص آیفون‌های سال آینده کمی برای مشتریان گیج‌کننده باشد. به هر حال اپل مدل مکس گوشی‌ای را در دسترس کاربران قرار می‌دهد که مدل کوچک‌تر آن در بازار موجود نیست و خب این مساله چندان جالب به نظر نمی‌رسد. 

طبق گزارشات منتشر شده، عمده تفاوت آیفون ۱۲ و آیفون ۱۲ پرو را می‌توان در صفحه نمایش و دوربین‌های آن جستجو کرد. به این معنی که درمدل‌های معمولی همچنان با صفحه نمایش‌های ۶۰ هرتز و دو دوربین پشتی روبرو هستیم اما در مدل‌های پرو، صفحه نمایش ۱۲۰ هرتزی خواهد بود و سه دوربین پشت به همراه حسگر LIDAR وجود خواهد داشت. 

در هر صورت باید تا کنفرانس معرفی آیفون‌های بعدی شرکت اپل منتظر ماند و دید که در نهایت کوپرتینو نشین‌ها چگونه با بحران ویروس کرونا برای عرضه‌ی آیفون‌های خود کنار خواهند آمد. 

فروشگاه سیبطوری به محض ورود آیفون‌های جدید به کشور، آن‌ها را برای خرید در دسترس شما قرار خواهد داد. 

دیدگاه‌ها ۰

*
*