اپل در حال ساخت موتور جستجوی خود برای رقابت با گوگل است

موتور جستجوی اپل

به احتمال زیاد، موتور جستجوی اپل به طور اختصاصی برای رقابت با شرکت گوگل در حال ساخت است. با جدیدترین اخبار اپل سیبطوری همراه باشید. 

شرکت اپل سال‌ها است که به رقابت با رقیب دیرینه خود یعنی گوگل پرداخته است. گاه این رقابت باعث شده تا گوگل در کسب و کار اپل (مانند رو آوردن به تولید سخت افزار‌هایی مثل سری پیکسل) و گاه هم برعکس اپل در کسب و کار گوگل دخالت کرده است. اما از آن‌جایی که یک شرکت نمی‌تواند یک تنه در تمامی زمینه‌ها وارد شود، این دو شرکت بسیاری از اوقات به جای رقابت، به همکاری با یکدیگر پرداخته‌اند. یکی از این همکاری‌ها، پرداخت مبلغ زیادی توسط گوگل به اپل برای پیشفرض قرار دادن موتور جستجوی این شرکت در اپلیکیشن سافاری است. 

حال وبسایت Coywolf که به صورت تخصصی در مبحث سئو (SEO) فعالیت می‌کند، با بررسی‌های خود به این نتیجه رسیده است که اپل در صدد خودکفا شدن در زمینه موتور جستجو برآمده است و در حال راه اندازی موتوری اختصاصی برای سیستم‌عامل‌های IOS و Mac Os است. این موضوع می‌تواند به کسب و کار شرکت گوگل تا حد بسیار زیادی آسیب وارد کند چرا که هم‌اکنون این شرکت رقیبی چندان جدی در حوزه موتور‌های جستجو ندارد. 

بخش بزرگی از درآمد شرکت گوگل را تبلیغات هوشمندی تشکیل می‌دهد که از طریق آنالیز کردن سرچ‌های هر کاربر به‌دست می‌آیند. روند کار به این صورت است که گوگل با تشخیص علایق هر کاربر، در یوتوب یا همان موتور جستجوی خود، تبلیغاتی را به صورت هدفمند به آن‌ها نشان می‌دهد. تبلیغاتی که به دلیل آنالیز کردن علایق کاربر، شانس موفقیت آن بسیار بالاتر از تبلیغات معمول است. 

از آن‌ جایی که اپل در IOS 14 حریم خصوصی کاربران خود را بسیار محکم‌تر از سابق کرده است، این موضوع باعث شده تا از همین حالا کار گوگل در ارائه تبلیغات و آنالیز علایق کاربران به مشکل بخورد. حال فرض کنید در سال‌های آینده گوگل دیگر موتور جستجوی پیشفرض مرورگر سافاری نباشد. این موضوع قطعا زیان بزرگی را به پیکره گوگل خواهد زد. 

حال باید منتظر ماند و دید که آیا اپل واقعا در حال ساخت موتور جستجوی اختصاصی خود است؟ و پاسخ گوگل به این موضوع چه خواهد بود؟ 

جدیدترین اخبار اپل در فروشگاه سیبطوری؛ با خیال راحت خرید کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*