جزییات زیادی از عینک واقعیت مجازی اپل منتشر شد؛ اپل گلس

عینک واقعیت مجازی اپل گلس

شایعات و جزییات بسیار زیادی از عینک واقعیت مجازی شرکت اپل منتشر شد؛ به اپل گلس سلام کنید و با فروشگاه سیبطوری همراه باشید.

سال‌های زیادی از انتشار شایعات مختلف مبنی بر ساخت و عرضه‌ی محصول انقلابی جدید شرکت اپل، یعنی عینک واقعیت مجازی می‌گذرد. این موضوع مخصوصا زمانی که گوگل و مایکروسافت در سال ۲۰۱۳ روی محصولی مشابه کار می‌کردند، قوت گرفته بود. بازار این شایعات در سال‌های اخیر تا حدی داغی خود را از دست داد اما از اوایل امسال، تحلیلگران زیادی احتمال معرفی یا حتی عرضه‌ی این محصول مورد انتظار را از سوی اپل مطرح کردند. این موضوع تا حدی بالاگرفت که اخیرا تحلیلگر معروف، جان پراسر ادعا کرده است که حتی ویدیوی تبلیغاتی این عینک را نیز مشاهده کرده است و از نظر او، عرضه‌ی اپل گلس (پراسر معتقد است که نام عینک واقعیت مجازی اپل چنین است) در امسال قطعی است. 

بر کسی پوشیده نیست که محصولات اپل چندان ارزان قیمت نبوده و به همین دلیل بسیاری معتقد هستند که اگر این شرکت بخواهد تا محصولی نوین را روانه‌ی بازار کند، قیمتی بالای هزار یا حتی دوهزار دلار را برای آن تعیین خواهد کرد. اما به گفته‌ی پراسر، اپل در تلاش است تا این محصول را با پایین‌ترین قیمتی که می‌تواند، به بازار عرضه کند و احتمالا این محصول برچسبی ۴۹۹ دلاری خواهد داشت! 

چنین برچسب قیمتی احتمالا به این معنی است که این عینک مخصوصا در نسل اول خود، ویژگی‌های عجیب و غریب و انقلابی‌ای نخواهد داشت و بنابراین نباید انتظار زیادی را از آن داشت. طبق صحبت‌های پراسر، مانند نسل‌های اول اپل واچ، تقریبا تمامی پردازش‌های مرتبط با اپل گلس از طریق آیفون صورت خواهد گرفت و به دلیل پایین نگه داشتن قیمت و همچنین سنگین نشدن آن،‌اپل از قرا‌ردادن پردازنده‌های قدرتمند در محصول جدید خود خودداری کرده است که به نظر منطقی می‌آید. 

همچنین از دیگر مواردی که در مورد این محصول می‌توان به آن‌ها اشاره کرد، وجود حسگر Lidar، که آن‌ را در نسل جدید آیپد پرو ( و به احتمال بسیار بالا آیفون ۱۲ پرو) دیده‌ایم است. این عینک با استفاده از حسگر LIDAR خود می‌تواند محیط اطراف را اسکن کند و اطلاعات زیادی را از طریق هر دو عدسی به مخاطبان بدهد. بله، همان طور که حدس زده‌اید قرار است تا هر دو عدسی محصول، قدرت نمایش تصاویر را داشته باشند. البته پراسر اشاره کرده است که کسانی که چشمان ضعیفی دارند، باید مطابق با شماره چشم خود عدسی خود را به اپل سفارش دهند که این موضوع قیمت نهایی محصول را بالا می‌برد و در واقع ۴۹۹ دلار برای مدل بدون شماره‌ی محصول است. 

در کنار این موارد به گفته‌ی این تحلیلگر، اپل گلس از فناوری شارژ بیسیم بهره خواهد برد که این موضوع نیز چندان غیر منطقی نیست. از طرفی دیگر پراسر مدعی شده‌ است که فعلا فرم اصلی دستگاه از جنس پلاستیک است اما احتمال دارد در محصول نهایی شاهد مدل فلزی نیز باشیم. هنوز اطلاعی از رنگ‌بندی احتمالی این عینک وجود ندارد. یکی دیگر از موارد جالب این است که احتمالا به دلیل مسائل مربوط به حریم شخصی، این عینک فاقد دوربین (حداقل در نسل اول خود) باشد. در مجموع به نظر نمیٰ‌رسد که ویژگی چندان انقلابی‌ای در عینک آینده اپل وجود داشته باشد و صرفا این محصول مناسب کسانی است که می‌خواهند محصولی از آینده را روی چشمان خود احساس کنند. 

دیدگاه‌ها ۰

*
*