ایرپاد پرو معرفی شد ، جدیدترین هدفون اپل با قابلیت نویز کنسلینگ

ایرپاد پرو سیبطوری

بالاخره اپل سکوت خود را شکست و به شایعات اخیر مبنی بر وجود ایرپاد پیشرفته پاسخ مثبت داد. پاسخی اپل آن را ایرپاد پرو (AirPod Pro) می‌خواند. برای آشنایی بیشتر با این محصول و خرید ایرپاد پرو، با بررسی ایرپاد پرو همراه سیبطوری باشید.

با اینکه اپل چندی پیش نسل دوم ایرپاد‌های خود را در دسترس علاقه‌مندان قرار داد، با این حال خیلی از افراد از کمبود پیشرفت در این نسل از ایرپاد‌ها ابراز نارضایتی کردند. در واقع ایرپاد نسل دوم تنها بهانه‌ای بود تا اپل شارژ بیسیم را به این محصول بی‌آورد. عده‌ای از تحلیلگران نیز معتقد بودند که کمبود پیشرفت نسل دوم ایرپاد‌ها به این علت بوده است که اپل در حال تدارک نسخه‌ای پیشرفته از این هدفون‌های بیسیم محبوب است و به این خاطر که احتمالا قیمت بالایی خواهد داشت، نسل پیشین را با کمی بهبود بازتولید کرده تا علاقه‌مندان به هدفون‌های این شرکت بتوانند با قیمتی کمتر نیز به ایرپاد‌ها دسترسی داشته باشند. امشب و با معرفی نسل جدید هدفون‌های ایرپاد اپل، معلوم شد که پیشبینی این تحلیلگران درست بوده است و ایرپاد پرو اکنون با قیمتی بالاتر از نسل‌های پیشین و امکاناتی بی‌نظیر به‌زودی در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت.

معرفی ایرپاد پرو:

ایرپاد پرو Airpod Pro

ایرپاد پرو (Airpod Pro) آمده است تا تمامی ایراد‌های سری‌های قبلی را برطرف کند و کاربران بیشتری را مجاب به خرید ایرپاد پرو کند، بنابراین از وزن بسیار کمتری نسبت به نسل پیشین برخوردار است و برای گوش‌های مختلف ۳ نوع سری مختلف با سایز‌های کوچک، متوسط و بزرگ در جعبه‌ی محصول قرار داده است تا کسانی که ایرپاد‌های قبلی برای گوش‌هایشان بزرگ یا کوچک بود دیگر نگران این مساله نباشند. در همین راستا، اپل حتی برای اینکه ایرپاد‌ها در حال ورزش‌ یا حرکات دیگر برای گوش اذیت‌ کننده نباشند، هواکش‌هایی را در این محصول قرار داده است.

از دیگر امکاناتی که به ایرپاد‌ پرو اضافه شده است می‌توان به ویژگی مورد انتظار ضد تعریق و قطرات آب بودن این محصول اشاره کرد. ویژگی‌ای که نبود آن در نسل‌های پیشین کمی عجیب به نظر می‌رسید چراکه اپل از همان ابتدا ایرپاد را محصولی برای ورزش معرفی کرده بود و ضد تعریق نبودن آن ایرادی بزرگ محسوب می‌شد.

اما ویژگی مهم دیگری که خرید ایرپاد پرو را جذاب می‌کند و اپل روی آن مانور زیادی داده، نویز کنسلینگ است. اپل برای حدف صدای محیط بیرونی از دو میکروفون متفاوت استفاده می‌کند. میکروفون نخست رو به بیرون است و نویز موجود در محیط را ارزیابی می‌کند و داده‌ی مورد نظر را به ایرپاد منتقل می‌کند. سپس ایرپاد پرو با ایجاد یک ضد نویز یا آنتی نویز صدای بیرونی را حذف می‌کند. میکروفون داخلی نیز همین کار را با نویز داخل گوش انجام می‌دهد.

ایرپاد پرو از قابلیت Adaptive EQ نیز بهره می‌برد. قابلیتی که باعث می‌شود تا تجربه‌ی شنیدن موسیقی برای هر کس متفاوت باشد. در واقع این‌کار با استفاده از سنجش ابعاد گوش هر شخص صورت می‌گیرد و ایرپاد از با توجه با این ابعاد صداهای بم یا متوسط موسیقی را تنظیم می‌کند تا صدایی فوق‌العاده را به گوش‌های شما برساند.

ایرپاد پرو Airpod Pro

حالتی جذاب برای ایرپاد پرو در نظر گرفته شده است که اپل آن را Transparency می‌نامد. در این حالت شما علاوه بر صدای موسیقی می‌توانید صدای بیرونی محیط را نیز بشنوید. این قابلیت به لطف همان هواکش‌های مذکور صورت می‌گیرد و آن هواکش‌ها میزان نویز ورودی به داخل گوش را تنظیم می‌کنند. با قرارگیری ایرپاد در این حالت طبیعاتا عمر باتری نیز افزایش می‌یابد چرا که حالت نویز کنسلینگ نیاز به پردازش‌های بیشتری نسبت به این حالت دارد.

ویژگی‌های ایرپاد جدید همگی از روی خود دستگاه قابل دسترسی هستند اما برای راحتی بیشتر می‌توان از قسمت کنترل سنتر آیفون نیز به تمامی تنظیمات ایرپاد دسترسی داشت. همچنان قابلیت کم و زیاد کردن موسیقی، مکث آن و دسترسی به سیری را می‌توان از طریق حسگر‌های روی ایرپاد انجام داد. لازم به ذکر است که همچنان با گفتن عبارت Hey Siri نیز علاوه بر حسگر روی ایرپاد می‌توان به این دستیار صوتی دسترسی داشت.

در قلب این دستگاه اما تراشه‌ی H1 اپل جاخوش کرده است. از همان معرفی نسل دوم ایرپاد می‌توانستیم حدس بزنیم که این تراشه قابلیت‌های زیادی را قرار است به این خانواده اضافه کند و استفاده از آن در نسل پیشین حکم آزمون را برای ایرپاد پرو داشته است و توانایی‌های اصلی این تراشه در جدیدترین ایرپاد نمود پیدا می‌کند. به لطف این تراشه و پردازش سریعش قابلیت نویز کنسلینگ توانست راه خود را به ایرپاد جدید باز کند و در عین حال بالاترین کیفیت موسیقی را تقدیم مخاطب کند.

ایرپاد پرو Airpod Pro

در بخش باتری نیز با ایرپاد پرو می‌توانید در حالت عادی ۵ ساعت به گوش کردن موسیقی بپردازید. بدیهی است که در حالت حذف نویز این رقم کاهش می‌یابد و به ۴ ساعت ۳۰ دقیقه برای موسیقی و یک ساعت کمتر برای تماس تلفونی می‌رسد. با این حال با استفاده از کیس شارژ بیسیم مخصوص ایرپاد (که در داخل جعبه قرار دارد و استفاده از آن لازم است) شارژ ایرپاد به ۲۴ ساعت پخش موسیقی و ۱۸ ساعت مکالمه می‌رسد.

ایرپاد پرو با قیمت ۲۴۹ دلار در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت و شما عزیزان به‌زودی برای خرید ایرپاد پرو با بهترین قیمت از طریق فروشگاه سیبطوری اقدام کنید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*