قیمت آیفون ۱۳ احتمالا بیشتر از آیفون ۱۲ باشد

قیمت آیفون ۱۳

دیگر چیزی تا عرضه پرچمدار بعدی شرکت اپل باقی نمانده است و به همین دلیل بازار شایعات آن داغ است. در جدیدترین شایعه مشخص شده که قیمت آیفون ۱۳ بالاتر از نسل پیشین خواهد بود. با سیبطوری همراه باشید.

قیمت آیفون ۱۳ احتمالا بیشتر از آیفون ۱۲ باشد

کم تر از دو هفته دیگر ، اپل از آیفون ۱۳ به عنوان پرچمدار جدید خود رونمایی می کند و به قدری شایعات مختلف در مورد این گوشی دقیق بوده اند که با اطمینان می توان گفت که اکنون دیگر می دانیم که با چه محصولی روبرو خواهیم بود. چندی پیش مشخص شد که آیفون ۱۳ نام رسمی این خانواده خواهد بود و خبری از نامگذاری ۱۲s برای این محصولات مورد انتظار نیست که البته این موضوع تعجب زیادی را برانگیخت چرا که از قرار معلوم آیفون های بعدی صرفا ایرادات نسخه قبلی را برطرف خواهند کرد و به محصولات سری S آیفون ها شباهت زیادی دارند. با این حال ، اپل تصمیم گرفته است تا به عدد جلوی آیفون‌ها یک رقم را اضافه کند. 

موضوع بعدی اما قیمت ایفون ۱۳ است که حواشی زیادی را به دنبال داشته است. تا پیش از این ، باور عمومی بر آن بود که این محصولات با همان قیمت آیفون ۱۲ به بازار خواهند آمد اما اکنون دیجی تایمز گزارش کرده است که به دلیل کمبود جهانی تراشه ، شرکت اپل با مشکل تامین آن‌ها روبرو بوده است و به همین دلیل ، قیمت تمام شده تراشه‌های آیفون های بعدی (A15 Bionic) تا ۲۰ درصد افزایش داشته است که این موضوع قطعا روی قیمت تمام شده آیفون‌های بعدی ، تاثیر زیادی را می گذارد. 

در سال اخیر به دلیل گسترش ویروس کرونا و همچنین پیشرفت بازار ارزهای دیجیتال و بحث ماینینگ ، تراشه در بازار بسیار کم شده و این موضوع تاثیر خود را نه تنها در بازار گوشی های هوشمند ، بلکه در بازار کنسول های بازی یا کامپیوتر نیز گذاشته است و شاهد افزایش قیمت یا کمبود موجودی شدیدی در سایر بازار ها نیز بوده ایم. 

با توجه به آن چه که گفته شد ، باید منتظر افزایش قیمت در آیفون های بعدی باشیم. سال گذشته نیز شرکت اپل مدل های آنلاک آیفون ۱۲ را ۳۰ دلار گران از نسل پیشین خود یعنی آیفون ‍۱۱ به فروش می رساند. 

حال باید منتظر مراسم رونمایی از آیفون های بعدی اپل ( که گفته می شود احتمالا در تاریخ ۲۶ شهریور برگزار شود) ماند و دید که در نهایت چه مقدار از این گزارش ها به حقیقت خواهد پیوست. 

دیدگاه‌ها ۰

*
*