آموزش تمیز کردن آیفون

تمیز کردن آیفون

آموزش تمیز کردن آیفون توسط فروشگاه سیبطوری.

این روز‌ها همه‌‌ی جهان به نوعی با ویروس کرونا درگیر شده‌اند. ویروسی که اگر مسائل بهداشتی را رعایت کنیم، از آن در امان خواهیم ماند و اگر به این نکات بی‌توجه باشیم، برایمان خطر آفرین خواهد بود. از آن‌جایی که ویروس کرونا به معضلی اساسی برای تمامی مردم جهان تبدیل شده است و حتی روی بازار بورس نیز تاثیرات انکار ناپذیری گذاشته است( سهام اپل در شب گذشته ۸ درصد افت کرد!)، شرکت‌های مختلف شروع به ارائه‌ی راهکار‌های خود برای مبارزه با کرونا کرده‌اند. سازمان بهداشت جهانی (WHO) گوشی‌های موبایل را یکی از عامل‌های انتقال آلودگی معرفی و بسیار توصیه کرده است حتما تمامی کاربران باید موبایل‌های خود را تمیز کنند. 

از این جهت شرکت اپل نیز به تازگی صفحه‌ی آموزش تمیز کردن گوشی‌های خود را در سایت این شرکت آپدیت کرده‌ است تا به دارندگان آیفون و دیگر محصولات اپل این نکته را بگوید که محلول‌های ضد عفونی تا ۷۰٪ خطری برای وسایلشان ندارند. این در حالی است که پیش از این شرکت اپل اعلام کرده بود تنها از دستمال آغشته به آب برای تمیز کردن استفاده شود و حال این شرکت در بیانیه‌ای اعلام کرده است که: 

 
Using a 70 percent isopropyl alcohol wipe or Clorox Disinfecting Wipes, you may gently wipe the exterior surfaces of your iPhone. Don’t use bleach. Avoid getting moisture in any openings, and don’t submerge your iPhone in any cleaning agents.

با استفاده از پاک‌کننده‌های ایزوپروپیل الکل ۷۰ درصد یا دستمال‌های ضدعفونی‌کننده‌ی کلوراکس، می‌توانید به‌آرامی سطوح سخت محصول اپلتان همچون نمایشگر یا کیبورد یا سایر سطوح بیرونی را پاک کنید. از سفیدکننده استفاده نکنید و نگذارید رطوبت وارد درز و شکاف‌ها شود و آیفون خود را در هر ماده‌ نظافتی‌ای فرو نکنید.

در ادامه این شرکت برای مراحل تمیز کردن آیفون‌های خود دستورات زیر را اعلام کرده است: 

  • تمامی کابل‌ها را جدا و آیفونتان را خاموش کنید.
  • از پارچه‌ای نرم و اندکی مرطوب و بدون پرز همچون پارچه‌های تمیزکاری لنز استفاده کنید.
  • اگر آلودگیاز بین نرفت، از پارچه‌ی نرم بدون پرز و محلول آب‌گرم و صابون استفاده کنید.
  • نگذارید رطوبت وارد درز و شکاف‌ها شود.
  • از محلول‌های شست‌وشو و هوای فشرده‌شده برای تمیز‌کردن گوشی استفاده نکنید.

البته شرکت اپل نکات دیگه‌ای را نیز برای تمیز کردن آیفون‌های قدیمی‌تر خود بیان کرده است. به گفته‌ی اپل آیفون شما دارای یک پوشش چربی روغن الوفوبیک مقاوم در برابر اثر انگشت است. در آیفون ۸ و بعد از آن ، پوشش در قسمت جلو و عقبی دستگاه قرار دارد. این پوشش به مرور زمان با استفاده معمولی از دستگاه از بین می‌رود. تمیز کردن محصولات و مواد ساینده باعث کاهش بیشتر پوشش می‌شود و ممکن است آیفون شما به مرور آسیب ببیند بنابراین زیاد از مواد ساینده استفاده نکنید.

در مورد آیفون‌های سری ۶ و ۶s و مدل‌های پلاس آن‌ها به علاوه‌ی آیفون ۵s نیز، اپل بیان کرده است که در صورت تماس با آلاینده هایی که ممکن است باعث ایجاد لکه هایی از جمله جوهر ، رنگ ها ، آرایش ، خاک ، مواد غذایی ، روغن ها و لوسیون ها شود ، فوراً آیفون خود را تمیز کنید. برای تمیز کردن آیفون ، تمام کابل ها را جدا کرده و آن را خاموش کنید. از پارچه ای نرم و کمی مرطوب و بدون پرز استفاده کنید. از گرفتن رطوبت در دهانه ها خودداری کنید. برای تمیز کردن آیفون خود از پاک کننده های پنجره ، پاک کننده های خانگی ، هوای فشرده ، اسپری های آئروسل ، حلال ها ، آمونیاک یا ساینده استفاده نکنید. سطح شیشه های جلویی دارای یک پوشش اولئوفوبی است. برای از بین بردن اثر انگشت ، این سطوح را با یک پارچه نرم و بدون پرز پاک کنید. همچنین مانند سایر آیفون‌ها توانایی این روکش برای دفع روغن با استفاده معمولی به مرور زمان کاهش می یابد و مالیدن صفحه با مواد ساینده باعث کاهش بیشتر اثر آن می شود و ممکن است شیشه را خراش دهد.

برای تمیز کردن دکمه صفحه اصلی (اجازه دهید تا Touch ID بتواند بهینه عمل کند) ، آن را با یک پارچه نرم پاک کنید.

اگر آیفون‌های قدیمی‌تر از ۵s در اختیار دارید یا به صورت کلی می‌خواهید اطلاعات بیشتری را درباره ی تمیز کردن آیفون بدانید، می‌توانید به صفحه رسمی سایت اپل از طریق این لینک مراجعه کنید.

 

 

دیدگاه‌ها ۰

*
*