آیفون‌های ۲۰۲۰ از مودم‌های ۵G بهره می‌برند

به نظر میرسد که قرارداد خرید بخش مودمهای اینتل توسط اپل، به زودی تاثیر خود را نشان بدهد.

با اینکه همگی منتظر معرفی آیفونسال ۲۰۱۹ (‌که به احتمال زیاد آیفون ۱۱ نام خواهد گرفت)در سپتامبر امسال هستیم اما اخبار جدیدی از آیفونهای سال ۲۰۲۰ نیز کم کم منتشر میشوند که انتظار را برای آنها سختتر میکنند. چندی پیش شایعاتی مبنی بر خرید بخش مودمهای شرکت اینتل توسط اپل به گوش میرسید که در نهایت خود اپل آن را تایید کرد. با توجه به این معامله، انتظار میرود تا در سالهای آینده شاهد تحولی در مودمهای داخلی آیفونهای جدید باشیم.

Ming-chi Kuo، تحلیلگر معروف، در مصاحبهای احتمال داده بود که دو مدل از سه مدل آیفونهای ۲۰۲۰ از مودمهای ۵Gبهره ببرند حال در جدیدترین مصاحبهای که Kouبا وبسایت MacRumorsانجام داده است، بیان کرده است که هر سه مدل از آیفونهای سال ۲۰۲۰ از ۵Gپشتیبانی خواهند کرد.

به گفتهی Kou، پشتیبانی آیفونهای ۲۰۲۰از تکنولوژی ۵Gبه اپل کمک میکند تا در بازار رقابت میان گوشیهای پایین رده عملکرد بهتری از خود نشان دهد و از بازار عقب نماند چرا که همین الان که در حال خواندن این مطلب هستید، سامسونگ و الجی اولین گوشیهای میانردهی اندرویدی خود را با قابلیت پشتیبانی از اینترنت ۵G به بازار عرضه کردهاند و اپل برای رقابت با آنها باید هرچه سریعتر اقدام کند.

با توجه به این گزارش جدید گوشیهای ۲۰۲۰ از تکنولوژیهای ۵GSub-6Ghzو mmWaveپشتیبانی خواهند کرد.

اما راجع به آیفونهایی که به زودی رونمایی خواهند شد به علت اختلاف نظرهایی که اپل با کوالکام داشت هیچگاه انتظاری برای عرضهی مودمهای ۵G نمی رود اما اپل با ۱ میلیارد دلاری که خرج بخش مودم اینتل کرد به نظر میرسد که برای آینده برنامههای بزرگی داشته باشد و مشکلات را به خوبی از سر راه خود بردارد.

به هر جهت منتظر معرفی آیفونهای ۲۰۱۹ در سپتامبر امسال (شهریور ماه) باشید.

دیدگاه‌ها ۰

*
*